MEDYA GÖZLEM VERİTABANI
ENGLISH
Serhat Albayrak ve Şule Albayrak’a ilişkin haberlere erişim engeli – evrensel.net
İLGİLİ KİŞİ VEYA KURUM
Evrensel Gazetesi
ŞEHİR
İstanbul
MÜDAHALENİN YILI
2021
SON GÜNCELLEME TARİHİ
16/04/2021
İFADE TÜRÜ
Siyasi
KULLANILDIĞI ARAÇ
İnternet
İnternet Haber Portalı
MÜDAHALE EDİLENİN SIFATI
Yayın Organı
ALT ÖZGÜRLÜKLER
Bilgi ve Düşünceleri Yayma Hakkı
MÜDAHALE BİÇİMİ
Yargı Organlarının Müdahaleleri
Sulh Ceza Hakimlikleri
Erişim engelleme kararı verilmesi
HUKUKİ DAYANAK
İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun
md. 9

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın abisi ve Turkuvaz Medya Grubu’nun CEO’su Serhat Albayrak ile eşi Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hafize Şule Albayrak kendileriyle ilgili pek çok habere erişim engeli getirtti. Karar İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’nce alındı.

Erişime engellenen haberler arasında evrensel.net’te yer alan “Köşe yazarları medyanın Berat Albayrak tutumunu eleştirdi”, T24’te yer alan “Paradise Papers haberleri nedeniyle hakkında dava açılmıştı, Gazeteci Pelin Ünker’in duruşması ertelendi”, Duvar’da yer alan “Serhat Albayrak’tan Evrensel’e 200 bin liralık dava”, Cumhuriyet’te yer alan “Albayrak gitti ATV hükümete çattı”, boldapp’ta yer alan “Demirören Medya CEO’su Mehmet Soysal görevden alındı mı?”, Medya Koridoru’nda yer alan “A Haber Susamam şarkıcılarını hedef gösterdi” başlıklı haberler var (16 Nisan)